• Inkluzívny tím

• Mgr. Katarína Filusová
      • Mgr. Katarína FilusováŠkolský psychológskolskypsychologmsholicska30@gmail.com
      • Mgr. Veronika Grassiová
      • Mgr. Veronika GrassiováŠpeciálny pedagógspecialnypedagogmsholicska30@gmail.com
      • Dušana Kostelníková
      • Dušana KostelníkováPedagogický asistent
      • KatkaVeronika MŠ
      • KatkaVeronika MŠ Inkluzívny tím poskytuje poradenstvo aj prostredníctvom sociálnej siete facebook, kde ho môžete nájsť pod uvedeným profilom
  • V rámci Národného projektu POP II „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“ v našej materskej škole pôsobí inkluzívny tím.

Hlavným cieľom inkluzívneho tímu je v rámci výchovy a vzdelávania v materskej škole dosiahnuť takú úroveň, aby bol vytvorený optimálny základ pre vzdelávanie v základnej škole a pre život v spoločnosti. Venujú sa deťom s ťažkosťami pri adaptácii. Sú to najmä ťažkosti:

• pri rannom lúčení s rodičom,
    • s jedením (odmietanie stravovania v školskej jedálni),
    • so zaspávaním (odmietanie prezliekania do pyžama, následne zaspávanie s plačom),
    • s toaletou,
    • s ťažkosťami v správaní (bezdôvodné búchanie/strkanie druhých detí v triede, vytrhávanie hračiek z rúk druhému dieťaťu, nerešpektovanie pokynov pedagogického zamestnanca).

V spolupráci s pani učiteľkami vytvárajú atmosféru porozumenia, podpory a povzbudenia v triedach materskej školy

• Materská škola Holíčska 30
      • Holíčska 30 851 05 Bratislava Slovakia
      • Riaditeľka MŠ: +421 947 487 486 - NA ODHLASOVANIE DETÍ POUŽÍVAŤ VÝLUČNE PEVNÚ LINKU!!!